12 aprill 2024

12. aprill - kosmonautika päev

 Vene inforuum on alati olnud täis manipuleerimist, valetamist, võltsimist. Miks peaks esimene kosmoselend tõde olema? On inimesi, kes nimetavad Gagarinit maailma suurimaks valetajaks. Aga mis on tõde ja mis vale, mis päriselt oli ja mis juurde mõeldi? Seda vist ei saa kunagi teada.

 Esimestel piltidel on Gagarinil koledad puseriti hambad, mis selleks ajaks, kui hakati rääkima tema imelisest naeratusest, korda tehti.

Seda enam on liikvel kõikvõimalikke teooriaid. Tundub vägagi tõenäoline, et Gagarini lend oli esimene õnnestunud katse. Juba enne Gagarini lendu räägiti nn nullkosmonautidest. On avaldatud isegi hukkunute nimesid ja surmakuupäevi:

Aleksei Ledovski 1.nov 1957,

Sergei Siborin 1.veebruar 1958,

Andrei Mitkov 1.veebruar 1959,

Maria Gromova 1.juuni 1959,

Zavodovski mai 1960,

Ivan Kachur sept 1960,

Pjotr Dolgov oktoober 1960.

Raadioamatöörid olevat püüdnud kosmosest kinni hädakõne:"Ma näen tuld...Mul on palav... Mul on palav."

 1960. aastal avaldas Itaalia ajaleht artikli kahest vennast, kellel oli Torino lähedal eraraadiojaam, millega nad kuulasid kosmosest tulevaid signaale. Üheks signaaliks olevat olnud vestlus kolme vene piloodi, naise ja kahe mehe vahel: "Tingimused lähevad hullemaks... Miks te ei vasta?... Kiirus langeb...Maailm ei saa meist kunagi teada..." Neist ühe nimi olevat olnud Aleksei Belokonev.

Nõukogude Liidu kosmoselendude ettevalmistus toimus suure saladuskatte all, Gagarini lennust teatati üldsusele alles siis, kui ta oli juba õnnelikult orbiidile jõudnud, USA-le keelduti lennu tehnilisi üksikasju avaldamast, lennu ajal ei tehtud maast mitte ühtegi fotot. See tekitas Ameerika ajakirjanikes kahtlust, kas Gagarin üldse kosmoses käiski.

Üldiselt ollakse arvamusel, et Vostok-1 ikkagi tegi tiiru ümber maa. Aga kes seal sees oli või kas üldse oli inimene sees? Enne Gagarinit toimus kaks lendu mannekeenidega.

Sõjaväelane rahutuviga.

Kui kuulata Gagarini intervjuusid, siis ta räägib, kui suurepäraselt ta end kosmoses tundis, kuidas lend kosmoselaevaga on mugavam kui sõit rongiga ja kuidas ta tõustes ja maandudes laulis. Mitte sõnagi tohutust ülekoormusest, halvast enesetundest teadvuse kaotuseni, kosmoselaeva riketest ja napist pääsemisest. Kahtlejad ütlevad, et nii saab rääkida ainult inimene, kes ei ole mitte kunagi kosmoselennul käinud.

Üks variant on, et lend toimus mõni päev varem ja kosmonaudiks oli hoopis Vladimir Iljušin (IL-lennukite konstruktori poeg), kes aga oli pärast lendu nii omadega läbi, et meedianäoks sai Gagarin. Räägitakse ka Iljušini maandumisest Hiinas ja naasmisest pärast aastapikkust vangipõlve.

  Maailma kõige ilusam ja kuulsam mees on saanud kulmule koleda armi. Räägitakse teiselt korruselt armukese juurest allahüppamisest, aga süüdi võis olla ka süvenev alkoholism.

 Vandenõuteooriaid toidab ka Gagarini surm müstilistel asjaoludel 7 aastat pärast kosmoselendu 34- aastasena. Et mees oli tarvis ära koristada enne, kui ta rääkima hakkab. Räägitakse ka tülist Brežneviga, kus Gagarin nõudis endale samasuguseid privileege kui Ameerika astronautidel. Brežnev olla vastanud, et erinevalt sinust on nad kosmoses käinud.

Mina arvan, et keegi Vene inimestest ikkagi tegi 12. aprillil 1961 orbitaallennu ümber maa. Päris kõike valetada ei saa, sest USA jälgis asja väga täpselt, aga vähem või rohkem on meile kindlasti valetatud.

Varem blogis samal teemal:

http://jalutuskaikajas.blogspot.com/2020/04/juri-gagarini-vastuvott-punasel.html

http://jalutuskaikajas.blogspot.com/2015/03/valentina-tereskova.html

http://suurjalutuskaik.blogspot.com/2011/04/see-oli-gagarini-tanav.html 

1 kommentaar:

  1. Oo, see on GAGARINI kohta HUVITAV ,Ssee ARMILUGU.

    VastaKustuta