23 mai 2018

Hampelmannid ja poliitika 1940


Leidsin 1940.a 27.märtsi ajalehest loo hampelmannist.

  Uus avaldis Viljandi hampelmannide loos. Viljandi linnavolinik Jüri Kõll tegi avalduse politseile, et linnavolinik Eduard Viilup on temalt vägivallaga ära kiskunud ühe hüpiknuku, mis kujutas Ed. Viilupit ja olnud kunstitöö. Vahejuhtum leidis aset ühes Viljandi kõrtsis ja, et J.Kõll oli veidi alkoholi mõju all ja ärritus, tekkis tal peale selle veel kokkupõrge politseiga.
  Nüüd pühade-eel omakorda Ed. Viilup tegi avalduse politseile, süüdistades J.Kõlli selles, et ta on teda laimanud sellega, et demonstreeris teda, Viilupit, kujutavat hüpiknukku kõrtsipublikule.


Uue Eesti poliitikast meenub lugu Kalle Kulbokist ja nugise topisest.

Enne Riigikogu eilse erakorralise istungjärgu algust tõi «Kuningriiklaste» fraktsiooni esimees Kalle Kulbok istungisaali nugise topise ning asetas selle enda ette lauale. Seepeale tuli Kulboki juurde vihane Riigikogu esimees Ülo Nugis, lubades maamarssalile «kõigi nähes naha peale anda».
Riigikogu esimehe abi andis turvameestele käsu nugise topis istungisaalist ära viia. Käsk täideti.
Postimees, 23.dets 1997 , siin.

Teemat natuke uurides selgus, et maailmas on väga põnevaid hampelmanne, näiteks prints Harry ja kuninganna Elisabethi omad.Kus on meie Kersti Kaljulaiu hampelmannid? Palju toredam, kui igav portree seinal.Ajaloolised hampelmannid Hitler ja tema kaaskond.


Charlie Chaplin


Kõige naljakam minu jaoks oli hampelmann "Jeesus ristil"

Liigutav Jeesus ja lugu siin:Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar