29 aprill 2014

Ilus laps


Imeilus pilt! Last on väga hästi pildistatud ja koloreeritud on ka väga maitsekalt.
Algselt on fotograaf ateljees kellegi paljast titte pildistanud, siis vaadanud, et ilus pilt tuli välja, saaks rohkematele inimestele müüa ehk postkaardiks teha. Ja et oleks sünnis, on soo määramise koht ära kriipseldatud, näeb välja peaaegu nagu pabermähe.

Selle fotoga seoses tekkis küsimus foto ja postkaardi vahest. See on Sulevi albumi pilt, aga ma olen kindel, et see pole ta esivanem, vaid tegemist on postkaardiga. Margi ja aadressi koht on ka tavaliste fotode taga, aga need alumise serva märgid on minu arvates ainult postkaartidel, aga ma praegu veel ei tea, mida need tähendavad.

Kuna 19. sajandi lõpul ja ka hiljem oli kasutusel väga erinevaid foto(trüki)tehnikaid, võib iga üksiku foto või postkaardi puhul olla tegemist väga erineva fotograafilise või trükitehnilise menetlustega. Foto eristamise postkaardist muudab muuhulgas keeruliseks asjaolu, et 19. sajandi lõpul ja 20. sajandi alguses Eestis (resp Eesti aladel) postkaarte kohapeal ei toodetud, nende trükkimine (eriti värvilisena) oli kallis ja seepärast kasutati postkaartide valmistamiseks postkaardina vormistatud fotopaberit. 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar