23 november 2021

Tartu õllemeistrite uudistooted, 1960

   Tartu õllemeistrite uudistooted.

  Et rahuldada tarbijate pidevalt kasvavaid nõudeid, tuleb toiduainetööstuses alatasa otsida võimalusi sortimendi laiendamiseks. Tartu õlletehases hakati möödunud aasta esimesel poolel tootma õlut "Mai", karastusjooke "Vaarikajook", "Kevad" ja "Sügis".

  Kaaluti ka, missugust õlut oleks veel vaja, ja jõuti seisukohale, et tuleks valmistama hakata uut sorti tehase nimega. Koostati retseptid heleda ja kange õlle jaoks. Arvesse võeti ka tarbijate märkust, et tšehhi ja saksa õlu on hoopis tugevama humalamaitsega ning tõelisele õllesõbrale suupärasemad. Uue õlle algvirde tihedus on 17%, ta sisaldab alkoholi umbes 5% ja laagerdub 60 ööpäeva. Valmistatakse teda ainult kõrgekvaliteedilistest odralinnastest. Müügile lastakse uus õlu 0,33-liitristes pudelites, kusjuures ka välisilmele pannakse senisest suuremat rõhku. Proovikeedud tehti oktoobrikuus. Esimene degusteerimine, detsembrikuus, näitas, et retseptuur on õnnestunud ja õlu vastab esitatud maitsenõuetele. Uuele sordile otsustati nimeks panna "Tartu".

 Esimene partii "Tartut" läks müügile aastavahetusel.

Edasi, 4.jaanuar 1960

 Mai õlut ei näinud ma kunagi, aga Tartu õlu oli 1970-ndate lõpus ja 1980-ndatel parim õlu, mida suure vedamise korral võis pidupäevadel nagu 1.mai või ENSV aastapäev, mõnikord poest osta. Minu jaoks oli üllatav, et 1960.a otsustati õlut 0,33-liitristesse pudelitesse villida. 1970.-1980-ndatel olid kõik õllepudelid minu teada 0,5-liitrised.

Minu ja Osta.ee fotod.


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar