17 september 2015

Sulev Nõmmik 1959

Kõigepealt meenutuseks natuke Kärna Ärnit Uduverest.


 1959.a lõpetas Tallinna balletikooli 6.lend: Sulev Nõmmik, Väino Aren, Ago-Endrik Kerge, Enn Suve jt

"Ta püüdis astuda erinevatesse näitestuudiotesse, aga ei võetud teda draamasse ega Estoniasse," räägib Kordemets. "Ja siis, olles Estonias valgustaja, tegi ta balletis pisikesi rolle. Sealt Anna Ekston ta leidis ja käekõrval balletikooli viis. Koreograafiakool oli toona uus ja poisse sinna väga ei tõmmanud. Kustav-Agu Püüman meenutab raamatuski, et see oli perele ikka pigem häbiks.

 
Arvasin, et Sulev Nõmmiku nimi ei vaja tutvustamist, aga aeg on oma töö teinud, nii et järgnevad laused on alla 30-aastastele.
Sulev Nõmmiku Uduvere Ärni oli rahva seas väga populaarne, samuti ka koomikutepaar Sulev Nõmmik ja Ervin Abel (umbes nagu Märt Avandi ja Ott Sepp praegu).
Sulev Nõmmiku lavastatud on kultusfilmid "Mehed ei nuta", "Noor pensionär", "Siin me oleme". Koos Enn Vetemaaga kirjutas ta ka nende filmide stsenaariumid.

Kui need filmid linastusid, siis peeti neid kriitikute poolt väga halbadeks:

Sajandi filmiauhindade jagamisel  Sajandi filmipaarina olid viie nominendi hulgas Sulev Nõmmik ja Ervin Abel (eri filmides). Samuti jõudis Sajandi filmikillu nominentide hulka filmist “Siin me oleme” lause «Ütle talle, et me oleme Tallinnast. Ütle talle, et me maksame.» ning Sajandi filmilaulu nominentide hulka samast filmist laul  «Majakene mere ääres» (Ülo Vinter / Enn Vetemaa).
 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar