10 juuni 2015

EKP KK VPK - Eestimaa Kommunistliku Partei Keskkomitee Vabariiklik ParteikoolParteikooli 1973.a lõpualbumist


 Kool asus Kehtnas, esimesel korrusel oli maaparanduse tehnikum, teisel ja kolmandal korrusel parteikool.
Õppeasutus oli partei, nõukogude ja kommunistliku noorsooühingu juhtkonna ettevalmistamiseks.
Sellesse kooli õppima sai ainult partei- või komsomolikomitee suunamisega. Suunatav pidi olema silma paistnud aktiivse tegevusega ametiühingu-, partei, komsomoli- või sporditöös. Enne kooli oli soovitav astuda parteisse või olla partei liikmekandidaat.  

Aastatel 1951-1958 oli samas Kolhooside Esimeeste Ettevalmistamise Põllumajanduskeskkool, 1956-1979 parteikool.


Samuti parteikooli 1973.a lõpualbumist.Enamasti valmistati ette parteifunktsionäre, kuid 1970.a võeti vastu ainus komsomolitöötajate ettevalmistamise grupp, 24 inimest. Pildil ongi selle grupi noored saalis isetegevust tegemas.


Teine pilt samast õhtust.
Koolis õpetati raamatupidamist, agronoomiat, zootehnikat, veterinaariat, poliitökonoomiat jne Ma ei tea, kas oli võimalik millelegi spetsialiseeruda või õppisid kõik ühe programmi järgi, kuid tolle aja kohta sai täiesti korraliku keskerihariduse. Edasiõppimiseks oli Leningradi parteikool.


Veel lõik 1973.a lõpualbumist.

 1973.a lõpetas parteikooli 3 gruppi: 2 parteigruppi ja üks komsomoligrupp. Üks parteigrupp oli 8-klassilise hariduse baasil, õppis 3 aastat, teine partei- ja komsomoligrupp olid keskhariduse baasil ja õppisid 2 aastat. Veel olid albumis segamini lõpetajate ja õppejõudude portreepildid. Tiraaž 160 eksemplari.


Manivald Müüripeal lõpetas selle kooli 1964. aastal:
"Lõpetamisel omistati noorem agronoom-organisaatori kutse, III liigi traktoristi kutsetunnistus ja poliitteenistuse leitnandi auaste."
Manivald Müüripeal "Eluaegne õppimine"Parteikoolis tutvunud ja 1958.a 2.augustil abiellunud Marianne ja Endeli pulmapilt. Noored siirdusid Saaremaale kommunismi ehitama. Kehtnast saadud haridus võimaldas Mariannel töötada kolhoosi pearaamatupidajana ja Endelil agronoomi ja parteisekretärina.1 kommentaar:

  1. EKP KK vabariiklik 3-aastane parteikool I-lend 1954-1957 a. Sellel pildil on 57 lõpetaja ja 6 õppejõu pildid ja nimed ühel suurel fotol.

    VastaKustuta